Kultúra je kultúra

Autor: Zdena Zvadova | 24.4.2012 o 10:17 | Karma článku: 8,84 | Prečítané:  555x

Veľmi sa mi do Soulu ísť nechcelo. Ja a veľké mestá sa nemáme veľmi radi. A tu ma straší cez 10 miliónov ľudí. Ale čo, ideme tam, budeme tam, mám na výber, buď si to užijem alebo sa utrápim. Samozrejme, že to nebolo až také zlé. Ulice sú obrovské a nemám pocit stiesnenia. Najväčší nával ľudí sme zažili na trhu, asi tak ako na každom inom trhu.    

Dorazili sme a zdalo sa, že budeme bezdomovcami. Hodiny sme sa snažili zohnať nejaké ubytovanie. Všade mali plno, v sobotu bol totiž Global Gathering, kam vraj chodí štvrť milióna ľudí. Po dlhom snažení a nekonečných telefonátoch sa nám nakoniec podarilo nájsť hostel. Veľká úľava. Neskôr nám niekto prezradil, že musel tú noc spať v päťhviezdičkovom hoteli v kráľovskom apartmáne, lebo nič iné nezohnal. Ak poviem, že chudák človek, bude to znieť divne? Nie až tak veľmi ak si človek uvedomí, že hosteloví hostia počítajú s lacným ubytovaním, aby viac zažili a videli. Dať za izbu na jednu noc cez 500 dolárov, to sa rovná dvom mesiacom v menej luxusnom ubytovaní, kde sa človek síce nie vždy vyspí, ale aspoň si ľahne, osprchuje sa, navarí si, stretne podobne zmýšľajúcich a skvelých ľudí. Ako náš domáci. Ráno chodil s výživnou maskou na tvári a vôbec mu nevadilo, že má doma dvadsať hostí.

building.jpg

stareanove.jpg

 

veterniky.jpg

tvveza.jpg

My veľmi na elektronickú hudbu nie sme, ale povedali sme si, že keď ostatní paria, budeme aj my. Veď už sme dlho nie. V ten večer bol aj punk-rockový maratón, hralo 11 kapiel, pri vstupe sme dostali aj Cdčko a bola aj koktailová happy hour. No, vraj koktaily. Mohli sme si vybrať medzi vodkou, rumom a ginom zmiešaných s kolou, tonikom alebo brusnicovým džúsom do ktorých vhodili kocku ľadu. Ale kto sa bude naťahovať o slovíčka, keď pije zadarmo? Nálada bola skvelá, hudba tiež, myslela som, že budeme jediní zo západu, ale to je Soul. Kým v ostatných mestách sme boli výnimka, tu sme jedni z mnohých. Tu už nebudeme hviezdami.

shrek.jpg

street.jpg

Chudák Ben to asi večer riadne prehnal a rozhodol sa neabsolvovať mesto. My sme sa odviezli do štvrte Garosu-Gil, kde je požehnane veľa galérií a celý deň sme si obzerali obrazy a fotky. Večer sme si dali trošku iné umenie. Šou Nanta. Leták hovoril, že je to šou o bubnovaní a varení a mal pravdu. Bubnovaním a pantonímou nám vyrozprávali príbeh prípravy svadobnej hostiny. Spojili pri tom tradičné kórejské predstavenie Samullnori s muzikálom, bubnovali na všetko, čo sa nájde v kuchyni a roztancovali ma v mojej duši.

 

palác Gjongbokgung

DSC_0942.JPG

Gyeongbokgung.jpg

Gyeongbokgung2.jpg

Gyeongbokgung3.jpg

Gyeongbokgung4.jpg

Gyeongbokgung6.jpg

Gyeongbokgung7.jpg

seoul2.jpg

muzeum.jpg

 

 

 

a link na Nantu, lebo bola skvelá:

http://www.youtube.com/watch?v=0XQ-hFrhE_Q

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

KOMENTÁRE

Keď je na výber medzi Dúhou a Váhostavom

Kde uviazlo trestné oznámenie vyzerá ako otázka na policajných šéfov.


Už ste čítali?